info@manokoodak.ir
امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
آموزشآموزش های نوزادی

علت گریه نوزاد

65بازدید

 

علت گریه کودک

 

The cause of baby crying

 

 

هفت دلیل گریه کردن کودک

اغلب شما نمیتوانید با قاطعیت دریابید که کودک چرا گریه می کرد یا چرا آرام شد. اگر راه حل های ساده مثل شیر دادن و نوازش کودک را امتحان کردید و روش های آرام کردن را که معمولا موثر واقع میشود اجرا کردید و هیچ یک نتیجه نداد ، ممکن‌است علت دیگری برای گریه ی کودک وجود داشته باشد.
در پایین بعضی دلایلی دیگر گریه کردن کودکان را شرح می دهیم.

بیماری ممکن است علت گریه کردن کودک باشد ، خصوصا اگر گریه کردن او با حالت عادی فرق داشته باشد. همیشه اگر کودک شما هرگونه علائم غیرعادی از خود بروز داد با پزشک تماس بگیرید.

گاهی‌ممکن‌است کودک سرما خورده باشد و چندان هم ناخوش نباشد ، اما انسداد بینی او مانع شیرخوردن یا مک زدن شست او شود و بنابراین چون نمیتواند به طریقی که عادت دارد خود را آرام کند.

در این مورد پزشک‌ممکن است قطره ی بینی تجویز کند تا کودک راحت نفس بکشد.
جوش پوشک یا سوزش باسن نیز ممکن است‌موجب گریه کردن کودک شود. پوشک او را درآورید. او را کاملا تمیز کنید ، و بقیه ی روز او را بدون پوشک ، روی هوله یا پوشک باز بگذارید. اقداماتی برای جلوگیری از بدتر شدن جوش انجام دهید.

قولنج ( کولیک ) که اغلب کولیک سه ماهه یا کولیک شبانگاهی نامیده میشود. با جیغ کشیدن های منظم ، شدید و غیر قابل آرام کردن مشخص میشود که هر روز در زمان خاصی رخ می دهد ؛ این زمان معمولا اواخر عصر یا اول شب است..

این حالت در حدود سه هفتگی ظاهر میشود و تا ۱۲ یا ۱۴ ماهگی ادامه می یابد. گریه ی کودک ممکن‌است‌تا سه ساعت طول بکشد. همیشه نخستین باری که کودکتان به طور آرام ناپذیر جیغ کشید به پزشک مراجعه کنید. کولیک ضرری ندارد ، اما ممکن‌است آن را اشتباه تشخیص دهید و متوجه علائم وخیم دیگر نشوید..

تحمل کولیک :

اگر کودک شما کولیک شبانگاهی داشته باشد . تنها کاری که میتوانید بکنید یاد گرفتن تحمل آن است ، با این یقین که کودک شما بیمار یا غیرطبیعی نیست و کولیک ادامه نخواهد یافت.

علت گریه کودک

این زحمت را به تنهایی به دوش نکشید ؛ این سه ماه زمان دشواری برای شما ، همسرتان و کودکتان خواهد بود. این سه نکته را به یاد داشته باشید :
* اگر چند دقیقه او را در گهواره اش رها کنید مفید واقع شود.

* به دارو متوسل نشوید ، کولیک را نمیتوان درمان کرد. گریپ میکسچر بی ضرر است و بعضی کودکان را آرام می کند. با رابط بهداشت یا ماما صحبت کنید. آنها به شما اطمینان خواهند داد که این مرحله ای طبیعی و گذراست.

* یک شب به خودتان استراحت بدهید. همسرتان یا یکی از بستگان را به جای خودتان بگذارید. تا
محیط کودک ممکن‌است موجب گریه کردن کودک شما شود.ممکن است کودک سردش باشد ؛ دمای اتاق کودک باید ۱۸ تا ۲۰ درجه ی سانتیگراد باشد ، یعنی دمایی که برای بزرگسالانی که لباس گرم به تن داشته باشند نیز مناسب است. از بیش از حد گرم نگه داشتن کودک نیز خودداری کنید ، بیش از حد ملحفه روی کودک بار نکنید.

اگر پشت گردن کودک گرم و مرطوب به نظر می رسد. احتمالا گرمش است. در این صورت مقداری از ملحفه ها را از روی کودک بردارید و لباس هایش را کم کنید تا خنک شود . اگر کودک عرق کرده است ، شاید انداختن هوله زیر زیرانداز او موجب راحت تر خوابیدن او شود. دقت کنید که چراغ یا آفتاب به چشم او نزند.

کارهایی که کودک از آنها متنفر است همیشه قابل اجتناب نیست ، هرچند ناراحتی خود را با صدای بلند اظهار کند. لباس پوشاندن و درآوردن ، حمام کردن ، و ریختن قطره به چشم یا بینی از مواردی است که نوزادان از آنها بدشان می آید . تنها کاری که میتوانید بکنید آن است که این کارها را هرچه سریع تر انجام دهید ، و بعد کودک را نوازش کنید تا آرام شود.

خلق عصبی خود شما ممکن است علتی برای ناراحتی کودکتان باشد . شاید شب است و شما خسته اید ؛ شاید بدخلقی کودک موجب بدخلقی شما شده است. دانستن اینکه کودک شما اغلب فقط به احساسات خود شما واکنش نشان می دهد شاید کمک کند تا با او آرامتر باشید.

غرولند کردن بیش از حد گاهی موجب میشود که کودکی که ناراحت است به مراتب بیشتر گریه کند. دادن او از آغوش یک نفر به فردی دیگر ، عوض کردن بی دلیل پوشک ، شیردادن مکرر همراه با عصبانیت ، بحث درباره ی گریه کردن او با صدای مضطرب ، همگی‌ممکن‌است او را ناراحت تر کند.

اگر دلیل آشکاری برای گریه کودک وجود ندارد ، به تلاش برای پیدا کردن دلیل ادامه ندهید. شاید کودک فقط نیاز به نوازش و آرام کردن دارد.

منبع : کتاب همه مادران سالم اند اگر…

بازنشر : من و کودک |  تخصصی ترین سایت کودکان

http://manokoodak.ir

ارسال پاسخ

admin
سلام ؛ به من و کودک | تخصصی ترین سایت روانشناسی کودکان خوش آمدید