info@manokoodak.ir
امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
آموزشآموزش های نوزادی

راهنمای عکس گرفتن حرفه ای نوزاد در خانه

86بازدید

راهنمای عکس گرفتن حرفه ای نوزاد در خانه

Getting a baby’s photo professional at home

عکس گرفتن از نوزاد ثبت لحظات به یاد ماندنی و شیرین دوران نوزادی کودک است . دورانی که تکرارپذیر نیست و برای هر والدینی بسیار پر اهمیت است بنابراین همه والدین سعی می کنند از دوران نوزادی فرزند خود عکس های یادگاری بگیرند اما گرفتن این عکس ها از نوزادان راحت نیستند زیرا اغلب اوقات نوزادان در خواب هستند و لبخند نمی زنند.با مجله اینترنتی من و کودک همراه شوید تا بتوانید بهترین عکس ها را از دوران نوزادی فرزند خود بگیرید و برای گرفتن این عکس ها مشکل نداشته باشید.face mask

شیوه های عکس گرفتن از نوزاد

عکس گرفتن از نوزادن از کارهای لذت بخش و بسیار مشکل است زیرا نوزادان توانایی نشستن و ایستادن را ندارند و در اغلب اوقات در خواب هستند در ادامه با شیوه های متفاوت عکس گرفتن از نوزادان آشنا می شوید.

دوربین

در قدیم برای عکس گرفتن از کودک باید از حلقه های فیلم استفاده می کردیم اما با اختراع دوربین دیجیتال مشکلات عکس گرفتن از نوزاد تا حدودی رفع شده و عکس را می توان قبل از چاپ ببینید و آن را ویرایش کنید .

با ویرایش عکس ها می توانید آن ها را سیاه و سفید کنید و ایرادات تصویر را با ابزار رنگ پاش (airbrush) بپوشانید . این دوربین ها را در کنار دستتان قرار دهید تا سریعا بتوانید از حالات مختلف نوزادتان عکس بگیرید.

روش عکس گرفتن از نوزاد

استفاده از دوربین های جدید حرفه ای دیجیتال در عکاسی نوزاد

زاویه و مدل صحیح برای گرفتن عکس

برای عکس گرفتن از نوزاد فقط از یک زاویه برای عکاسی استفاده نکنید . بیشتر والدین بالای سر نوزاد می ایستند و از او عکس می گیرند که این مدل عکاسی موجب تکراری شدن عکس ها می شود پس بهتر است از زوایای مختلفی از نوزاد عکس بگیرید و از دوربین های زوم دار برای این کار استفاده کنید.

برای عکس گرفتن از نوزادان تازه متولد شده پیدا کردن زاویه ای مناسب بسیار سخت است زیرا این نوزادان نمی توانند سرشان را به خوبی نگه دارند و معمولا آن ها را در یک پتو می پیچند و شما فقط صورت کوچک و کمی قرمز آنها را می بینید.

چگونگی عکس گرفتن از نوزاد

از زوایای مختلف از نوزاد عکس بگیرید

 

 

استفاده یا عدم استفاده از فلاش

 

نور فلاش آسیب زیادی به چشم نوزادان وارد می کند زیرا چشم آن ها بسیلر حساس است .

برای عکس گرفتن از نوزادان بهتر است از نور فلاش استفاده نکنید و در نور طبیعی عکس برداری کنید و با تنظیم نوردهی در دوربین آن را جبران کنید.در مواقعی که استفاده از نورفلاش ضروری بود برای کاهش آسیب فلاش پارچه نازکی روی آن بیاندازید و یا به صورت غیر مستقیم از نور آن استفاده کنید.

استفاده از فلش دوربین

نحوه استفاده از فلاش دوربین در عکاسی نوزادان

استفاده از حالت ماکرو

ازمزایای دوربین های دیجیتال مدرن، توانایی استفاده از حالت ماکرو آن هاست که با آن می توانید از اعضای بدن کوچک نوزادان عکس بگیرید و به جزئیات منحصر به فرد کودک بپردازید.

راه های صحیح عکس گرفتن از نوزاد

عکس گرفتن از اعضای کوچک بدن نوزاد

محیط درستی برای عکس بسازید

از نوزادتان در شرایط مختلف عکس بگیرید مثلا از او در آغوش مادر و یا با دوستان و آشنایان عکاسی کنید . عکس گرفتن از نوزاد با اعضای خانواده و دیگر فرزندان ، یادگاری خوبی از دوران نوزادی کودک است . از این عکس ها می توانید به عنوان فیلم مستندی که از همان روزها و هفته های اول زندگی اش گرفته اید، استفاده کنید.

عکس گرفتن از کودک در منزل

عکس یادگاری نوزاد با اعضای خانواده

عکس زیبا از تغییرات تدریجی کودک بگیرید.

عکاسی از نوزاد را فقط به روزهای ابتدایی نوزاد اختصاص ندهید و هر روز حداقل دو عکس از نوزادتان بگیرید تا رشد و تغییرات نوزاد را در عکس ها متوجه شوید . زمان هایی که کودک آرام است از او عکس بگیرید.

عکاسی از شیرخوردن نوزاد و حمام رفتن او بسیار زیبا است . یکی دیگر از زمان هایی که برای ثبت عکس مناسب است زمان لبخند زدن و خندیدن کودک است ، شما می توانید با عکس های متفاوتی که از نوزادتان در موقعیت های مختلف بگیرید ، آلبوم او را پر از عکس های زیبا از دوران نوزادی سازید و بعدا از دیدن این عکس ها شگفت زده شوید.

برای عکس گرفتن از کودک توجه داشته باشید یک پارچه گرم و مرطوب برای تمیز کردن صورت از شیر و استفراغ و… کنار دستتان باشد.

 

نمناک

من و کودک | تخصصی ترین سایت کودکان

http://manokoodak.ir

ارسال پاسخ

admin
سلام ؛ به من و کودک | تخصصی ترین سایت روانشناسی کودکان خوش آمدید