info@manokoodak.ir
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
اخبار سلامتیسلامت کودک

بهترین زمان مصرف شربت کلسیم برای کودک

256بازدید

Best time to take calcium syrup for the baby

 

 

مغذی های کلسیم و ویتامین D:

 

میزان مصرف شربت کلسیم در کودکان:

مادرانی که در مورد میزان مصرف  شزبت کلسیم برای کودک خود اطلاعی ندارند باید بدانند که میزان مصرف این شربت برای کودکان ۱ تا ۳ ساله معادل ۷۰۰ میلی گرم (کمی بیشتر از نصف قاشق غذاخوری) در روز است که این میزان در سن ۴ تا ۸ سالگی به ۱۰۰۰ میلی گرم (یک قاشق غذاخوری) در روز می رسد. البته بهتر است برای اطلاع دقیق از میزان مصرف این شربت با پزشک متخصص مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف شربت کلسیم در کودکان:

شربت-کلسیم۱

دلیل استفاده شزبت کلسیم برای کودکان توسط بعضی از مادران این است که کلسیم بی خوابی را کاهش می‌دهد. ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻜﻤﻠﻬﺎﻯ ﻛﻠﺴﻴﻢ، ﺷﺒﻬﺎﺳﺖ! ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﮐﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻠﺴﯿﻢ ﺩﺭ ﺑﺪﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﺭ ﺷﺐ ﺻﻮﺭﺕ میگیرد ﻭ نیز ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞاینکه ﮐﻠﺴﯿﻢ میتواند ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻥ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﺪ. اما بعضی پزشکان هم بهترین زمان مصرف مکمل های کلسیم را ۱ ساعت بعد از غذا می دانند که باید همراه با یک لیوان پر آب میل شود. ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻛﻠﺴﻴﻢ ﺑﺎ ﺷﻴﺮ ﺧﻴﻠﻰ ﺑﻪ ﺟﺬﺏ ﻛﻠﺴﻴﻢ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ همراه کردن ﯾﮏ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﺷﯿﺮ ﺷﺐ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ شربت ﮐﻠﺴﯿﻢ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﭼﻮﻥ ﻛﻠﺴﻴﻢ ﺗﺎﺣﺪﻭﺩﻯ ﻳﺒﻮﺳﺖ ﻫﻢ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺑﺎ ﺁﺏ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ به کودک داده بشه.

منابع کلسیم در مواد غذایی:

بعضی از خوراکی ها هستند که منبع خوبی برای کلسیم محسوب می شوند . این خوراکی ها عبارتند از : انواع لبنیات، نان گندم، کرفس، شلقم، اسفناج، لوبیا، سویا و … اگر کودک شما بزرگ شده و می تواند بخورد می توانید  این خوراکی ها را برایش تهیه کنید تا بخورد. اما چنانچه فرزند شما نوزاد است و نمی تواند بخورد بهتر است خود مادر این خوراکی ها را بخورد تا این مواد از طریق شیر به کودک برسد.

بهترین نوع شربت کلسیم برای کودکان:

شربت Osteocare یک راه خوشمزه برای حفاظت از رژیم غذایی است تا ۶۰۰ mg از کلسیم در هر روز (کمی بیشتر از نصف قاشق غذاخوری) ، همراه با منیزیم، روی، زینک و ویتامین D و مواد معدنی مورد نیاز بدن را جذب کنید.

 

شربت-کلسیم

توجه !  اگر کودک شما در خوردن دارو یا مکمل های غذایی بدقلق است، می توانید با مشورت داروساز و در صورتی که ممنوع نباشد مکمل یا دارو را در غذا یا آبمیوه به او بدهید. در این شرایط فرزند شما بدون اینکه اصلا متوجه شود، آن را مصرف می کند.

چنانچه سؤال و یا اطلاعات جدیدی در رابطه با شربت کلسیم کودکان دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

من و کودک | تخصصی ترین سایت آموزشی کودکان

http://manokoodak.ir

 

ارسال پاسخ

admin
سلام ؛ به من و کودک | تخصصی ترین سایت روانشناسی کودکان خوش آمدید