info@manokoodak.ir
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
آموزشآموزش های بارداری

زمان مناسب برای بارداری

122بازدید

Good time for pregnancy

 

 

یکی از زمان های مناسب برای اقدام به بارداری دانستن زمان دقیق تخمک گذاری در خانم هاست. کیت تخمک گذاری به شما کمک می کند روزهای بارور را در طول ماه شناسایی کنید؛ یعنی یک یا دو روز پیش از تخمک گذاری که احتمال لقاح یا حاملگی بیشتر است. روش های مختلفی برای تعیین زمان تخمک گذاری وجود دارد که استفاده از کیت های تخمک گذاری، یکی از این روش هاست. در ادامه، به معرفی طرز کار به این کیت ها می پردازیم؟

 

  • معرفی کیت های تخمک گذاری

با استفاده ازکیت تخمک گذاری می توان از زمان احتمالی تخمک گذاری در خانم ها مطلع شد و در زمان مناسب اقدام به بارداری کرد. کیت تخمک گذاری، وسیله است که هورمون LH را در بدن خانم اندازه گیری می کند و زمان تخمک گذاری را نشان می دهد. وقتی ۲ خط قرمز روی کیت، مشاهده شد یعنی ظرف ۲۴ تا ۳۶ ساعت بعد تخمک گذاری اتفاق می افتد. بنابراین سعی کنید در این زمان نزدیکی جنسی داشته باشید تا شانس شما برای باردار شدن افزایش بیابد. این وسیله ۱۰۰ % نیست ولی می شود از آن استفاده کرد و ضرری ندارد.

 

  • طرز کار با کیت تخمک گذاری یا ال اچ (LH)

این وسیله شبیه به بی بی چک است که می توان آن را از داروخانه تهیه کرد. خانم باید نوار آن را در ادرار بگذارد .(ترجیح بر این است که تست بین ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر گرفته شود) و به طور روزانه از آن استفاده کند. به طور کلی وقتی خانمی پریود منظم ۲۸ روزه داشته باشد از روز ۱۲ تا ۱۸سیکل احتمال تخمک گذاری افزایش پیدا می کند. پس در این روزها می توانید از کیت ال اچ استفاده کنید. هم چنین، برای افزایش احتمال بارداری، بهتر است دراین روزها به صورت یک شب در میان، اقدام به بارداری داشته باشید.

 

  • چرا کیت درست کار نمی کند؟

لازم است بدانید در بعضی مواقع ممکن است، کیت نتیجه آزمایش را بدرستی نشان ندهد. پس از پزشک بپرسید لازم است پیش از انجام آزمایشات، داروهای خود را قطع کنید یا خیر. برای مثال:

  • مصرف Clomid یا کلومیفن، داروهایی که حاوی گنادوتروپین کوریونی یا هورمون LH هستند می تواند بر نتایج آزمایشات تاثیر می گذارد.
  • برای خانم هایی که نزدیکی یائسگی آن ها است
  • و یا سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند، کیت ها چندان دقیق نیستند.

منبع:madari

من و کودک | تخصصی ترین سایت آموزشی مادر و کودک

http://manokoodak.ir

ارسال پاسخ

admin
سلام ؛ به من و کودک | تخصصی ترین سایت روانشناسی کودکان خوش آمدید